HikayemizPU-RE-AL [pu-ri-yıl] = Pure + Real 


Ortalama olarak iç mekan havasının, dış mekan havasına oranla 2 ile 5 kat daha kirli olduğunu ve bu kirliliğin evinizi sıradan temizlik ürünleriyle temizledikten sonra 100 kata kadar çıktığını biliyor muydunuz? Ayrıca 2017 de yapılan bir araştırma kimyasal içerikli temizlik ürünleriyle temizlik yapmanın akciğer fonksiyonunu etkilediğini ve solunum yolu rahatsızlıklarına neden olduğunu göstermiştir. Bunun temel sebebi ise pek çok bakımdan tehlikeli olduğu kanıtlanmış yüzlerce farklı sert kimyasal, güvenilirliği sıkıntılı doğal ürünler ve tehlikeli koruyucular içeren temizlik ve çamaşır ürünleri. 


Bu sorunun çözümü ise güvenilir ve %100 doğal içeriğe sahip temizlik ürünleri kullanmakla başlıyor. Aslında Pureal'ın hikayesi tam da bu noktada başladı, yani aradığımız özelliklerde bir ev temizlik ürünü bulamamakla. Bu nedenle doğal, etkili ve güvenilir temizlik ürünleri geliştirmek istedik ve 2022 yılında Pureal'ı kurduk. 

Pureal ürünlerini formüle ederken aklımızda iki konu vardı. İlki insan, hayvan ve çevreye karşı %100 güvenilirlik, diğeri ise yüksek performans. Bu sebeple tüm aşamalar bu iki konu üzerinden ilerledi ve ilerlemeye devam ediyor. 


Pureal olarak amacımız çok amaçlı kullanılabilen, doğal içeriğe sahip, güvenilir, koku ve kalıntı bırakmayan, en zorlu kirleri dahi kolayca çıkarabilenevinizin havasını kirletmeyen, alerjen içermeyen, en hassas kişilerin dahi rahatlıkla kullanabileceği, çevreye ve evcil hayvanlara zararı olmayan temizlik ürünleri geliştirmekti ve uzun süren Ar-Ge sonucunda bunu başardık! Tüm bunları ise onlarca farklı laboratuvar testleriyle kanıtladık.


Siz de Pureal ile sağlıklı ev hareketine katılın! 


#SizeKarşıHassasKirlereKarşıGüçlü

#BirlikteSağlıklıBirEvYaratalım

Hayatımızın neredeyse %95'ini iç mekanlarda geçiriyoruz!

Ekibimiz

Yağmur

Kimyager

- Yıldız Teknik Üniversitesi (BS)

İpek

Eczacı

- Ege Üniversitesi (MS)

- Yeditepe Üniversitesi (BS)

Beste

Marka Sorumlusu

- Dokuz Eylül Üniversitesi (BA)