Neden Pureal?


Doğal, Bitki - Mineral Bazlı ve Güvenilir İçerik 

Zehirli kimyasallar hayatımızın her alanındalar ve günlük hayatımızın adete bir parçası oldular. Ayrıca bu kimyasallar insanlığa ve çevreye sayısız zararlar veriyorlar. 


İşte bu yüzden Pureal ürünlerinde bebeklere, çocuklara, hamilelere, ileri yaşlı bireylere, evcil hayvanlara ve çevreye zararı olmayan, evinizin havasını kirletmeyen, Environmental Working Group (EWG) tarafından en güvenir 1 - 2 değeri verilmiş güvenilir doğalbitki - mineral bazlı ve mikrobiyom dostu içerikler kullanıyoruz. 


Ayrıca ürünlerimiz hassas ciltler üzerinde dermatolojik olarak test edilmiştir ve hipoalerjeniktir. Yapılan testler sonucunda  "Tahriş edici değil - İrritasyon Nedeni Değil" olarak değerlendirilmiştir. İçerisinde hiçbir alerjen olmadığı da test sonuçlarıyla kanıtlanmıştır ve AOEC'nin belirledği 638 astmajenden (astım tetikleyici) hiçbiri bulunmamaktadır. Alerjik, hassas ve çok hassas ciltler üzerine detaylı bilgi için tıklayınız.


Dahası var! Ürünlerimiz zararlı gaz salınımı yapmaz, evinizin havasını kirlemez. Yapılan testler sonucunda VOC-free (zararlı gaz salınımı yapmayan) olduğu kanıtlanmıştır. Böylelikle banyo gibi küçük alanlarda dahi güvenilir ve rahat bir şekilde temizlik yapabilir, evinizin havasını temizlemesine yardımcı olabilirsiniz.


Tüm test sonuçlarımıza ulaşmak için tıklayınız.


Alanında Uzman Takım ve Sertifikalı Laboratuvarımızda Üretim

Tüm Pureal ürünleri, Ar-Ge bölümünden üretimine bir ekip işi. Ürünlerimiz akademisyen, eczacı, kimyager, klinik aromaterapist ve çevre mühendisi tarafından uzun suren Ar-Ge sonucu formüle edildi. 


Ayrıca üretimimizin tamamını Alman Akreditasyon Kurumu, Deutsche Akkreditierungsstelle (DakkS) tarafından akrediteli ISO 9001 - ISO 14001 sertifikalıTRB GMP ve Helal sertifikalı kendi laboratuvarımızda gerçekleştiriyoruz. Hiçbir aşamada fason üretim yaptırmıyoruz ve böylelikle en güvenilir ürünleri sunabiliyoruz. 


Radikal Şeffaflık

Pureal olarak muğlak kelimeler kullanmak yerine tüm içerikleri International Nomenclature of Cosmetic Ingredients (INCI) ve Chemical Abstracts Service (CAS) uygun olarak yazıyor ve içeriklerin ne olduğunu, neyden yapıldığını ve neden kullandığımızı açıkça belirtiyoruz. Ayrıca yaptırdığımız tüm test sonuçlarını da sitede paylaşıyoruz. 


Çünkü evinizde her gün kullandığınız, soluduğunuz, cildinizle temas edilebilen bu ürünlerin içeriğini bilmenizin hakkınız olduğunu düşünüyoruz. 


Ayrıca sizin de bu konuları araştırmanızı destekliyoruz ve çeşitli bloglar, podcastler, etkinliklerle sürekli olarak sizleri bilgilendiriyoruz.


Etkili ve Güçlü Formüller

Ürünlerimiz sizlere karşı hassas, kirlere karşı güçlü. Evet ikisi aynı anda


Doğal temizlik ürünlerindeki "yeteri kadar temizlemiyor" algısının farkındayız. Bu yüzden uzun süren Ar-Ge sonrası size zararı olmayan ama kirlere karşı oldukça etkili temizlik ürünleri geliştirdik. 


Eviniz ve Çamaşırlarınız İçin En İyisi

Pureal olarak evinizi ve çamaşırlarınızı önemsiyoruz ve en iyi içerikleri kullanıyoruz. 


Pureal olarak evinizi ve çamaşırlarınızı yalnızca etkili bir şekilde temizlemek ile kalmıyoruz. Aynı zamanda evinize ve çamaşırlarınıza hem bakım ve detoks yapan, hem de koruyan doğal içerikler kullanıyoruz. Evinizi ve çamaşırlarınızı en az sizin kadar önemsiyoruz!


Vegan İçerik ve Cruelty-Free

2 üründe kullandığımız doğal lanolin, propolis ve yün harici içeriklerimizin tamamı vegandır ve Pureal olarak ürünlerimizi ve ham maddeleri hiçbir koşulda hayvanlar üzerinde test etmiyoruz. 


Ayrıca Pureal olarak sadece bizim gibi hayvanlar üzerinde test yapmayan ham madde üreticileri ile çalışıyoruz.  


            Onlarca Farklı Test

Pureal olarak laboratuvar sonuçlarını çok önemsiyoruz ve belirtilen özellikleri laboratuvar testleriyle destekliyoruz. 


Tüm Pureal ürünlerini, ISO 17025 akreditasyonuna sahip bağımsız laboratuvarlarda, dermatolojik testten, biyolojik parçalanabilirlik testine, ağır metal testinden, VOC testine kadar onlarca farklı sayıda testten geçiriyoruz. 


Laboratuvar sonuçlarını incelemek için tıklayınız!


Yalnızca Geri Dönüştürülebilir Ambalaj

Ürünlerimizin içeriği kadar ambalajları da bizim ve sizin için oldukça önemli. 


Ürünlerimiz için BPA’sız ve %100 geri dönüştürülebilir ambalaj kullanıyoruz. 


Ayrıca size ambalajları nasıl geri dönüştürebileceğiniz konusunda yardımcı oluyoruz. Ambalaj ve geri dönüşüm hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


Slow Cleaning ve Çevreye Saygılı Ürünler 

Slow cleaning, tıpkı slow beauty ve slow fashion gibi, sürdürülebilir yöntemler, ekolojik ve biyoçözünebilir içerikler kullanılarak özenle hazırlanmış ürünler ve gereksiz tüketimi ve israfı azaltmak için daha az, daha iyi ürün kullanmakla ilgilidir. Pureal olarak tüm süreçleri bu çerçevede yürütüyoruz.

  

Ürünlerimiz ve içeriklerinin size bir zararlı olmadığı gibi çevreye de zararı bulunmuyor. Çünkü ürünlerimizde yalnızca çevre dostu, suyu kirletmeyen, sürdürülebilir ve hızlı bir şekilde biyolojik olarak parçalanabilir içerikleri kullanıyoruz. Yaptırdığımız test sonucuna göre, TS 518 standartları uyarınca ürünümüz 40. günde % 81.98 oranında parçalanabildiği gözlemlenmiştir. Çevre ve biyolojik parçalanabilirlik hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


Ayrıca tüm ürünlerimizi Alman Akreditasyon Kuruluşu Deutsche Akkreditierungsstelle (DAkkS) akrediteli ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalı kendi laboratuvarımızda üretiyoruz. 


Dahası var. E-ticaret teslimatlarının karbon ayak izi vardır. Bu nedenle Pureal olarak teslimat sırasında çıkan havadaki karbonu temizliyoruz. Pureal ile karbon nötr teslimat sağlıyoruz! 


Pureal Aromatherapy Line, Sensiper™, On-the-go ve Extra Care Line

Pureal olarak geleneksel temizlik ürünlerinin yanı sıra sizlerle organik uçucu yağlar ile hazırlanmış aromaterapik temizlik ürünlerinden oluşan Pureal Aromathepray Line, hassasiyeti olanlar için özel olarak hazırlanmış Pureal Sensiper Line™, mini temizlik ürünlerinden oluşan Pureal on-the-go™ ve özel alanlar -  kumaşların temizliği ve bakımı için hazırlanmış Pureal Extra Care Line™ ile  kişiye, alana ve kumaşa özel ürün grupları da sunuyoruz. 


Satış Sonrası Destek

Pureal olarak satış sonrası desteği önemsiyoruz. Çıkaramadığınız lekeler için Pureal Leke Uzmanı'mızla görüşebilirsiniz. Ayrıca belli aralıklarla düzenlediğimiz etkinliklere katılabilir ve sağlıklı bir ev nasıl yaratılabilir konusunda yardım alabilirsiniz. Bunun için mail grubumuza katılmayı unutmayın!


Güvenilir Tedarik Zinciri 

Sadece güvenilir, akrediteli, hayvanlar üzerinde deney yapmayan ve gönderilen ham madde belgelerinin tamamını bizimle paylaşan kuruluşlardan ürün tedarik ediyoruz. 


Hammaddelerin tamamının Ürün Güvenlik Dosyaları kimyagerimiz tarafından inceleniyor ve ikinci kez de kendi laboratuvarımızda veya bağımsız laboratuvarlarda teste tabi tutuluyor. 


Özgürlük Sizde

İstediğiniz temizlik ürününü hazırlamak sizin elinizde. Pureal Konsantre™ ile gerek duymadığınız temizlik ürünü hazırlamak yerine başka bir üründen daha fazla hazırlayabilirsiniz. Örneğin banyo temizleyiciye ihtiyacınız yoksa daha fazla çok amaçlı temizleyici veya köpük sabun hazırlayabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz daha fazla konsantre ekleyerek temizlik ürünün etkisini artırabilirsiniz.


Small-Batch Üretim

Small batch üretim modeli, geleneksel toplu işleme göre belirli gruplar halinde ve daha küçük miktarlarda oluşturulan üretim aşamasındaki bir süreçtir. Pureal olarak small-batch, yani küçük parti üretimi gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizi sınırlı sayıda üretiyor ve böylelikle size doğal, taze ve güvenilir ürünler sunabiliyoruz. 


Pureal ve Doğa

Pureal olarak sizi ürünlerimiz aracılığıyla doğayla buluşturarak daha iyi hissetmenize yardımcı olmaya çalışıyor, sağlıklı bir ev yaratarak sevdiğiniz insanlarla ilgilenmenizi sağlıyor ve gezegen için üzerinize düşeni yapmanıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.


Doğayla bağımızı geliştirmek ve sürdürmek, Pureal'da tutkulu olduğumuz bir konu. Doğadan ilham alan ve ona odaklanan amaca yönelik bir marka olarak misyonumuzun temel parçası, insanların doğayla bağlantı kurmasına ve doğayı deneyimlemesine yardımcı olmaktır. Çünkü doğayla bağlantı zihinsel, fiziksel ve duygusal refahı artırır. 


Sadece Temizlik Ürünleri Satmanın Ötesinde

Amacımız sadece temizlik ürünü satmak değil. Sizlere nasıl sağlıklı bir ev yaratılır konusunda yardımcı olmak istiyoruz. Bu yüzden her hafta makaleler yayınlıyor ve etkinlikler düzenliyoruz. 


Sürdürülebilirlik, Aktivizm ve Döngüsel Ekonomi

Pureal olarak sürdürülebilirlik, aktivizm ve döngüsel ekonomi ilkeleri üretimimizden satışa ve sonrasına kadar her alanda önceliğimizdir.


Döngüsel ekonomi israfı ve kaynakların sürekli kullanımı ortadan kaldırmayı amaçlayan bir sistemdir. Ekonomik aktiviteyi sınırlı kaynakların tüketiminden kademeli olarak çıkartmayı ve atık kavramından kurtulmayı hedeflemektir.


Bu anlamda sizlere çok amaçlı kullanılabilen temizlik ürünleri formüle ettik. Onlarca farklı temizlik ürünleri kullanmak yerine Pureal Konsantre™ ile tüm evinizi güvenle ve kolayca temizleyebilirsiniz.


Ayrıca tüm Pureal temizlik ürünlerini uzun süre kullanabilmeniz için 'ultra konsantre' formda size sunuyoruz. Böylelikle tek bir şişe ile uzun süre temizlik yapabilir ve fazla sayıda temizlik ürünü hazırlayabilirsiniz. Tüm bunlar daha az kargo, karbon ayak izi ve plastik atık demek!


Ürünlerimizi %100 geri dönüştürülebilir ve BPA içermeyen ambalajlarda sunuyoruz ve size geri dönüşüm konusunda yardımcı oluyoruz. Ambalaj üzerindeki kare kodu okutarak nasıl kolayca ürünleri geri dönüşüme kazandırabileceğinizi görebilirsiniz.


Çok yakında tüm Pureal ürünlerini tam anlamıyla Kapalı Döngü (closed-loop) sisteminin bir parçası haline getireceğiz. Bunun için yeni ambalaj çözümleri ve dolum üniteleri geliştiriyoruz. Ayrıca Pureal olarak laboratuvar, üretim tesisi, tedarik zinciri ile ilişkili sera gazı emisyonlarının (özellikle 1, 2 ve 3 kapsamları) haritasını çıkarıyoruz.