Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Pureal ürünleri uzun süren Ar-Ge sonucunda akademisyen, eczacı, kimyager, çevre mühendisi ve klinik aromaterapist tarafından formüle edildi. 

Yardımcı oldu mu? 6 1

Pureal'ı seyrelterek hazırlayacağınız temizlik ürünleriyle hem evinizdeki hem de bahçenizdeki pek çok alanı temizleyebilirsiniz. Bulaşıktan çamaşıra, yer temizliğinden mutfak temizliğine, banyo temizliğinden cam temizliğine pek çok şeyi Pureal ile temizlemeniz mümkün. Neyi nasıl temizleyeceğiniz konusunda harika bir Pureal Kullanım Kılavuzu hazırladık. 

Ayrıca Pureal olarak her zaman yanınızdayız. Bize sağ alt köşedeki kutucuktan veya 0212 706 08 04 numaralı telefondan kolayca ulaşabilirsiniz!

Yardımcı oldu mu? 4 0

Bunun sebebi içerisinde bulunan doğal papatya özüdür.

Hiçbir Pureal ürünü boya içermez. Rengini içeriğinden bulunan doğal bitkilerden alır.

Pureal Konsantre™ içerisinde bulunan doğal papatya özü Pureal Konsantre™'ye sarımtırak bir renk verir. Bu renk papatyanın toplandığı mevsime ve toplandığı zamanda göre değişiklik gösterebilir. Ayırca papatya özü bekledikçe koyulaşır. 

Yardımcı oldu mu? 2 0

4 şişe Pureal Doğal Cam Temizleyici, 4 şişe Pureal Doğal Çok Amaçlı Temizleyici, 4 şişe Pureal Doğal Banyo Temizleyici, 64 yıkamalık Pureal Doğal Çamaşır Deterjanı ve 3 şişe Pureal Doğal Köpük Sabun (elde bulaşık yıkama) hazırlayabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 1 0

Evet! Pureal Konsantre™ ve Pureal Leke Çıkarıcı'yı bulaşık deterjanı olarak da kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bulaşık makinenizin deterjan gözüne bir ölçek Pureal Leke Çıkarıcı ve 1 çay kaşığı Pureal Konsantre™ eklemek.  Detaylı bilgi için Kullanım Kılavuzu'muza göz atın!

Yardımcı oldu mu? 2 0

Evet! Pureal Konsantre™ ve Konsantre ile hazırladığınız temizilik ürünleri bu yüzeylerde kullanıma uygundur.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Kısaca bahsetmek gerekirse, temizlik ürünlerinin ana amacı nettir; lekeleri, kirleri ve yağları çıkarmak ve temizlemek, kireçleri gidermek ve hijyen sağlamak.

Pureal Konsantre™'yi formüle ederken tüm bunları göz önene aldık ve tüm bu özellikleri içeren bir konsantre hazırladık.

En yüksek oranda Pureal Konsantre™'ye sahip Pureal Doğal Çamaşır Deterjanı, tüm yağ ve kiri temizlerken, kireç lekeleri gibi ağır lekeler için yine yüksek oranda Pureal Konsantre™ içeren Pureal Doğal Banyo Temizleyici'yi kullanabilirsiniz. Cam gibi daha kolay temizlenebilir alanlar için ise düşük oradan Pureal Konsantre™ içeren Pureal Doğal Cam Temizleyici kullanabilirsiniz. Kısacası temizliğin gücünü eklediğiniz konsantreye göre belirleyebilirsiniz!

Bizim amacımız net; her şeyi etkili, doğru ve güvenilir bir şekilde temizlemek! Ama bunu koku ve kalıntı bırakmadan, evinizin havasını kirletmeden ve en hassas kişilerin dahi rahatça kullanabileceği bir ürün olarak hazırlamak.

İşte bu yüzden Pureal tek bir konsantre olarak doğdu. Tek bir Pureal Konsantre™ alarak daha az plastik, daha az atık ve daha az su tüketmiş oluyorsunuz. Ayrıca bütçenizi koruyabiliyor ve özgürce istediğiniz temizlik ürününden, istediğiniz kadar hazırlayabiliyorsunuz!

Yardımcı oldu mu? 0 0

Bunun temel sebebi konsantremiz içerisindeki toplam katı madde değeridir. Piyasadaki (konvansiyonel ve doğal deterjan üreten markalar dahil) konsantrelerde bu aktif madde oranı ortalama 6 iken, bizde bu değer 26'dır. Böylelikle bir Pureal konsantre ile lekeleri kolayca çıkarabiliyor ve çok daha fazla temizlik ürünü hazırlayabiliyorsunuz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet! Pureal Konsantre™'sini direkt olarak yer temizliğinde su dolu kovaya ekleyebilir ve halı yıkama makinesinde ve spreyli moplarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca mop özelliği olan robot süpürgeleriniz için de güvenle kullanabilirsiniz. Pureal Konsantre™ iz bırakmadan tüm lekeleri kolayca temizler! Detaylı bilgi için Pureal Kullanım Kılavuzu'nu inceleyin!

Yardımcı oldu mu? 0 0

Elbette! Nasıl hazırlayacağınızı Pureal Kullanım Kılavuzu'nda veya Pureal Konsantre™ Seyreltme Rehberi'nde bulabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 2 0

Ürünleri hazırlarken oda sıcaklığında su kullanabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Tüm Pureal temizlik şişeleri (Çok Amaçlı Temizleyici, Banyo Temizleyici, Cam Temizleyici, Köpük Sabun, Çamaşır Deterjanı) aynı konsantreyi kullanır fakat farklı oranlarda. Çünkü farklı alanlar daha güçlü konsantreye ihtiyaç duyabilir. Örneğin Banyo Temizleyici, Çok Amaçlı Temizleyici'ye göre çok daha fazla konsantre içermektedir. Tüm bunları şişelerin etiketinde belirtilen çizgilere göre kolayca hazırlayabilirsiniz. Şişeleri ise bittikçe konsantre ve su ile doldurabilirsiniz. 

Ayrıca özgürlüğü size bırakıyoruz. İstediğiniz temizlik ürününden dilediğiniz miktarda yapabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 1 0

Her doğal içerik güvenilir değildir ve Pureal olarak amacımız sadece güvenilir doğal ürünler kullanmaktır. Bu yüzden yalnızca EWG değeri 1 – 2 olan doğal içerikleri kullanıyoruz. Papatya, içerisinde alerjen bulunmayan, cildi yatıştırıcı özelliğe sahip ve bebeklerin dahi güvenle kullanabildiği nadir bitkilerden birisi. Bu yüzden Pureal Konsantre™ formülasyonunda papatya özü kullanıyoruz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Konsantre™ dahil ürünlerimizin büyük kısmı %100 doğal, bitki ve mineral bazlı içeriğe sahiptir. Geri kalan ürünlerimiz ise minimum %96 doğal, bitki ve mineral bazlı içerikli ürünlerden oluşmaktadır. 

Yardımcı oldu mu? 3 0

Evet! Pureal Konsantre™'mizin de dahil olduğu ürünlerimizin çoğu içerisinde hiçbir alerjen barındırmamaktadır. Alerjen barındırmadığına dair yaptırdığımız laboratuvar testine buradan ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca Pureal Konsantre™'miz ve Konsantre ile hazırlanan ürünlerimiz hassas ciltlerde dermatolojik olarak test edilmiştir, ve dermatologlar tarafından "Tahriş edici değil - İrritasyon nedeni değil" olarak değerlendirilmiştir, hipoalerjeniktir. 

Unutmayın, organik uçucu yağlar içerisinde doğal olarak alerjenler barındırır. Bu nedenle organik uçucu yağ içeren ürünlerimiz alerjen barındırabilir. Eğer bir alerjiniz varsa kokusuz ürünleri tercih etmeniz oldukça önemlidir.

Alerjik bir cilde sahipseniz ve detaylı bilgi almak istiyorsanız bize sağ kutucuktan veya 0212 706 08 04 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 

Yardımcı oldu mu? 2 0

Evet, Pureal ürünleri VOC-Free (Volatile Organic Compounds – Uçucu Organik Bileşikler) ürünlerdir. Yani ürünü kullanırken zararlı gaz salınımı yapmaz ve evinizin havasını kirletmez.  Ayrıca Pureal Konsantre™ dahil Pureal temizlik ürünleri içerisinde AOEC (Association of Occupational and Environmental Clinics) tarafından belirlenen 633 farklı astmajenden[1] (astım tetikleyeciden) hiçbiri bulunmamaktadır. 

Astım rahatsızlığı veya alerjiniz varsa uçucu yağ kullanmamanızı ve kokusuz ürünler tercih etmenizi öneriyoruz.

[1] http://www.aoecdata.org/ExpCodeLookup.aspx 

Yardımcı oldu mu? 1 0

Evet! Ürünümüz hassas ciltler üzerinde dermatolojik olarak test edilmiştir, dermatologlar tarafından "Tahriş edici değil - İrritasyon nedeni değil" olarak değerlendirilmiştir, ve hipoalerjeniktir. Test sonucuna ulaşmak için tıklayınız.

Hassas cildiniz varsa her zaman kokusuz (uçucu yağ içermeyen) temizlik ürünleri tercih edin. Çünkü uçucu yağlar içerisinde doğal olarak alerjen barındırırlar. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet! Pureal ürünleri en hassas kişilerin dahi rahatça kullanabileceği bir temizlik sağlar.

Tüm formülasyon akademisyen, eczacı, kimyager, klinik aromaterapist ve çevre mühendisinin ortak çalışması sonucunda gerçekleşmiştir. 

Ayrıca Pureal Konsantre™'miz hassas ciltler üzerinde dermatolojik olarak test edilmiştir, ve dermatologlar tarafından "Tahriş edici değil - İrritasyon nedeni değil" olarak değerlendirilmiştir, hipoalerjeniktir. 

Dahası tüm Pureal temizlik ürünlerinin içeriği EWG tarafından en güvenilir 1 - 2 değeri verilmiş ve tamamen güvenilir doğal, bitki ve mineral bazlı içeriklerden oluşmaktadır. İçeriğinde hiçbir parfüm, alerjen, astmajen, endokrin bozucu veya kanserojen yoktur. Güvenli içerikler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Pureal temizlik ürünleri VOC (zararlı gaz) salınımı yapmaz, evinizin havasını kirletmez. Hamilelik döneminde temizlik yaparken Pureal ürünlerine uçucu yağ eklememenizi ve kokusuz (uçucu yağ içermeyen) Pureal temizlik ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. 

Tüm test sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

 

Yardımcı oldu mu? 1 0

Evet. Pureal Konsantre™ ile hazırlayacağınız temizilik ürünleri, düzenli kullanımda bu malzemelerdeki VOC salınımı nötralize eder. Hızlı bir gaz çıkışı sağlar.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet! Pureal’ı en hassas kişilerin dahi güvenle kullanabileceği temizlik ürünleri olarak formüle ettik. Bu nedenle Pureal olarak yalnızca EWG tarafından en güvenilir 1 - 2 değeri verilmiş doğal içerikleri kullanıyoruz. Pureal Doğal Çamaşır Deterjanı'nı ile tüm bebek giysilerini güvenle yıkayabilir, Pureal Konsantre™, Pureal Doğal Köpük Sabun ve Pureal Doğal Elde Bulaşık Sabunu ile biberon, emzik ve oyuncakları güvenle temizleyebilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet! Pureal ürünlerini formüle ederken tüylü dostlarımızı da düşündük. Pureal ürünlerinin VOC salınımı yapmamasına dikkat ettik ve bunu laboratuvar testleriyle kanıtladık. Ayrıca Pureal ürünleri EWG tarafından 1 - 2 değeri verilmiş ve evcil hayvanlar için de güvenilir doğal içeriklerden oluşmaktadır ve içeriğinde hiçbir parfüm yoktur. Güvenilir içerikler ile hazırladığımız temizlik ürünleri evcil hayvanların yaşam alanlarında güvenle kullanılabilir.

Ayrıca tüylü dostlarımız için özel olarak hazırladığımız Pureal Evcil Hayvanlar İçin Doğal Yüzey Temizleyici ve Koku Giderici Konsantre güçlü ve ultra konsantre bir temizlik ürünüdür ve evcil hayvanların yaşam alanlarında güvenle kullanabilmeniz için üretilmiştir. İçeriğinde bulunan doğal sirke ve çinko risinoleat ile kötü kokuları yok eder, tekrar oluşumunu engeller ve işaretleme problemini çözer. İçeriğinde bulunan hindistan cevizinden elde edilen sabun ile idrar, dışkı, kusma, çamur, ter ve mama lekeleri gibi inatçı ve zor lekeleri kolayca çıkarır. Fenol içermeyen organik sedir uçucu yağı ile hoş ve rahatlatıcı bir koku bırakır. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet! ASTM D4295 standardına uygun leke çıkarma performans analizi gerçekleştirdik ve bu teste uygun olarak Pureal'ı 78 farklı leke üzerinde test ettik. Mükemmel sonuçlar ortaya koydu. Hatta test sonucuna göre bilinen pek çok sıradan ve doğal deterjanlardan çok daha iyi sonuç ortaya çıkardı!

Yardımcı oldu mu? 3 0

Kokusuz aldığınız temizlik ürünlerini kokulandırmak için organik veya vahşi toplanmış uçucu yağları kullanabilirsiniz. Dilerseniz klinik aromaterapistimiz tarafından hazırlanmış, temizlikte kullanabileceğiniz, uçucu yağ karışımlarımıza göz atabilirsiniz. Bunun için tıklayınız.

Öncelikle hangi ürünleri kokulandırmak istediğinize karar vermelisiniz. Eğer tüm temizlik ürünlerini kokulandırmak istiyorsanız direkt olarak Pureal Konsantre™'ye uçucu yağ ekleyebilirsiniz. Eğer birkaç ürünü kokulandırmak istiyorsanız yalnızca o ürünlere ekleyiniz. Bunun için yapmanız gereken temizlik ürünlerini hazırladıktan sonra içine birkaç damla veya koku zevkinize göre daha fazla uçucu yağ eklemek. İşe bu kadar!

Yardımcı oldu mu? 0 0

Bu sizin koku zevkinize bağlı olarak değişir. Her zaman az damlalar ile başlayın. Gerekirse birkaç damla daha sonradan ekleyebilirsiniz. En fazla 15 - 20 damla eklemenizi öneriyoruz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Hayır! Adından da tahmin edebileceğiniz gibi uçucu yağlaruçucudur. Leke yapmazlar. Leke yapabilen, vetiver ve mür gibi, birkaç uçucu yağ vardır. Onlarda bizim karışımlarımızda bulunmamaktadır.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Kısa cevap: Oluşturabilir.

Uzun cevap: Uçucu yağlar içerisinde doğal olarak alerjenler barındırır. Biz bu alerjenleri etikette ve web sitemizde belirtiyoruz. Bu içerikler astım veya egzama gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarını tetikleyebilir. Bu yüzden eğer astım ve hassas cilde sahipseniz veya koku hassasiyetiniz varsa ürünlere uçucu yağ eklememenizi tavsiye ediyoruz. Kokusuz Pureal temizlik ürünlerine uçucu yağ eklemek ürünleri hipoalerjenik olmaktan çıkarır.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal özel formülü sayesinde lekeleri çıkarmakla kalmaz aynı zamanda eski deterjanlarınızın veya temizleyicilerinizin bıraktığı toksik kalıntıları da yok eder.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Hayır! Temizlik ürünlerinde, içeriklerin paylaşılması konusunda ne kadar sıkıntılı olduğunun farkındayız. Fakat Pureal olarak radikal şeffaflık en önemli ilkelerimizden birisidir. Bu yüzden hiçbir gizli içerik kullanmıyoruz. Kullanılan tüm içeriklere ürün sayfasındaki 'İçerik Listesi' kısmından veya ürün etiketlerinden ulaşabilirsiniz.  

Yardımcı oldu mu? 1 0

İçerik konusunda çok titiziz. Bu yüzden size “hiçbir zararlı içerik yoktur” gibi kısa bir cevap vermek istemiyoruz. Çünkü amacımız bebekleriniz, çocuklarınız, evcil hayvanlarınız ve sizin için güvenilir bir ev temizliği sağlamak. Tüm laboratuvar testlerimize ulaşabilirsiniz

Ayrıca içerik sayfamızın en aşağısında bulunan Kara Listemize de göz atabilirsiniz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal olarak radikal şeffalık bizim için çok önemlidir. Bu nedenle ürünlerin içeriklerini tam ve eksiksiz olarak sizlerle paylaşıyoruz. Ürün içeriklerini ürün etiketi üzerinden veya web sitemizdeki ürün sayfasında yer alan 'İçerik Listesi' kısmından kolayca ulaşabilirsiniz. İçerikler hakkındaki tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Pureal içerikleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Tüm testlerimiz ISO 17025 sertifikalı bağımsız laboratuvarlar tarafından yapılmaktadır. Tüm laboratuvar sonuçlarını ve sertifikaları görmek için tıklayınız.

Yardımcı oldu mu? 0 0

İki ürünümüz hariç Pureal temizlik ürünlerinin hepsi vegan içeriklidir. Ürünlerimizde yalnızca güvenilir vegan içerikler kullanıyoruz. 

İki ürünümüzde ise, yünlerin santrifüjden geçirilmesiyle elde edilen ve yün yağı olarak da bilinen lanolin ve bal arılarının yaptığı bir reçine olan propolis kullanıyoruz. Ürün içerikleri hakkında detaylı bilgiyi etiketlerde ve web sitemizdeki ürün sayfasında yer alan 'İçerik Listesi' kısmında kolayca ulaşabilirsiniz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Hayır! Hiçbir Pureal ürünü veya içeriği hayvanlar üzerinde test edilmemektedir. Ayrıca yalnızca hayvanlar üzerinde test yapmayan hammadde üreticileri ile çalışmaktayız. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal’ı formüle ederken ki amacımız size olduğu kadar çevreye de saygılı ürünler üretmekti. Bu nedenle ürünlerimizde yalnızca doğal ve doğada hızla çözünebilen hammaddeler kullanıyoruz. Ürünümüz ve içeriğinde hiçbir hammadde su yaşamına (balıklar, yosunlar ve suda yaşayan küçük canlılar) zararlı değildir. OECD 301-D standardına göre hızlıca biyolojik olarak parçalanabilir kategorisindedir. Yaptırdığımız test sonucunda göre TS 518 standartları uyarınca Pureal Konsantre™'miz 40. günde %81.98 oranında parçalanabildiği gözlemlenmiştir. Test sonucuna ulaşmak için tıklayınız.

Yardımcı oldu mu? 1 0

Hayır! Hiçbir Pureal ürünü GDO içermemektedir. GDO içermediğine dair bağımsız laboratuvar tarafından yaptırdığımız test sonucuna ulaşmak için tıklayınız.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Hayır. Hiçbir Pureal ürünü PFAS ve türevlerini içermez. Pureal olarak PFAS içeren ambalaj kullanmıyoruz. Ayrıca kullandığımız su, karbon filtre ve ters osmos da içeren 4 aşamalı filtreden ve saf su cihazından geçer. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Hayır. Hiçbir Pureal ürünü glüten içermemektedir ve glüten işlenmeyen tesiste üretilmektedir. Glüten içermediğine dair yaptırdığımız test sonucuna ulaşmak için tıklayınız. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet! Pureal Doğal Çamaşır Deterjanı soğuk sularda (30 derece ve altı) dahi çalışabilecek şekilde formüle edilmiştir. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Hayır! Pureal Doğal Çamaşır Deterjanı kullanırken yumuşatıcı kullanmanıza gerek yoktur. Pureal ile yıkadığınız çamaşırlar yumuşaklığını korur. Dilerseniz yumuşatıcı gözüne beyaz sirke (ve uçucu yağ), Pureal Doğal Durulama Suyu veya Pureal Çok Amaçlı Doğal Temizlik Sirkesi ekleyebilirsiniz. Bu konu hakkında sorularınız için lütfen leke uzmanımız ile görüşünüz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet! Pureal Doğal Çamaşır Deterjanı tüm çamaşırlarınızı kolayca yıkayabilmeniz için üretilmiştir. Tüm çamaşırlarda güvenle kullanabilirsiniz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Çıkaramadığınız inatçı lekeler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bunun için bize sağ alt kutucuktan ulaşabilir veya Pureal Leke Uzmanı'mızı arayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken 0212 706 08 04 aramak ve 1'i tuşlamak!

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Doğal Su Yumuşatıcı ve Kireç Önleyici'yi sert bir suya sahip bölgede yaşıyorsanız çamaşır makinenizde kullanmanızı öneriyoruz. Yumuşak suya sahipseniz veya evinizde genel su filtresi kullanıyorsanız ürünü kullanmanıza gerek yoktur.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Hayır, zeolit mineral içeriğine sahip Pureal Doğal Su Yumuşatıcı ve Kireç Önleyici yalnızca çamaşır makinesinde kullanılabilir. Bulaşık makinesinde kullanım için siktrik asit içeriğine sahip Pureal Doğal Bulaşık Makinesi Deterjan Güçlendirici kullanmanızı öneriyoruz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

İki ürün de benzer etkiye sahiptir ve çok amaçlı olarak çamaşır ve yüzeylerde kullanılabilir. Kullanım amacına göre biri toz diğer ise sıvı hali olarak kullanabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

İki üründe leke çıkarmaya yöneliktir fakat farklı kullanım alanları vardır. Leke Çıkarıcı toz formundadır ve çamaşır makinesinin deterjan gözüne eklenebilir.

Ayrıca suda bekletmede harika çalışır. Leke Sabunu ise sabun içeriği ve katı formu ile daha çok lokal lekeleri çıkarmada etkilidir. Katı formu ile lekeler üzerinde etkili bir şekilde çalışmaya olanak sağlar. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Tüm Pureal ürünleri gibi bu üründe çok amaçlı olarak üretiliştir. Çamaşırlarda leke çıkarıcı olarak, ayrıca su ile karıştırıp macun kıvamına getirebilir ve derzler, fayanslar gibi pek çok yüzeyde temizlik ve beyazlatmak için kullanabilirsiniz.

Dilerseniz yanmış tencere ve tavalarınızın temizliğinde, blender ve rondolarınızın temizliğinde, tuvalet ve banyo temizliğinde, hatta bulaşık ve çamaşır makinesi temizleyici olarak güvenle kullanabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Elbette! Çok amaçlı olarak kullanılabilen bu ürün çamaşırlarınızı beyazlatır, parlatır, leke ve kokuları giderir. Hem beyaz hem de renkli çamaşırlarda güvenle kullanılabilir.

Yünlü, ipekli ve hassas kumaşlarda kullanmayınız.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Doğal Çamaşır Deterjanı yün ve ipek dahil tüm çamaşırları güvenle yıkamanız için üretilmiştir. Pureal Yün ve İpek sabunu ise içeriğinde bulunan organik uçucu yağlar, lanolin ve zeytinyağı sabunu ile yün ve ipek çamaşırlara bakım yapar ve korur.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Geleneksel yumuşatıcılar, giysileri yağlayarak onları yumuşak hale getirir. Pureal Doğal Durulama Suyu ise giysileri yağlamak yerine deterjan kalıntılarını ve kokuyu gidermek için tasarlanmıştır. Özel formülü sayesinde durulamada çalışarak, yıkama sonrasında geride kalan ve kokuya neden olabilecek kalıntıları ve alerjenleri parçalayıp uzaklaştırır.

Yardımcı oldu mu? 0 0

İki üründe bulaşık yıkamak için formüle edilmiştir. Köpük sabun köpük formda, Elde Yıkama Sabunu yarı akışkan sıvı formdadır. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Doğal Çok Amaçlı Konsantre Temizlik Sirkesi adından da tahmin edilebileceği üzere konsantre bir üründür ve seyreltilerek kullanılmalıdır. Amaca uygun olarak dilediğiniz oranda seyreltebilir ve çeşitli amaçlarda kullanabilirsiniz.

Pureal Çok Amaçlı Doğal Temizlik Sirkesi ise kullanıma hazır bir sirkedir ve seyreltmeden direkt olarak kullanılabilir. 

Detaylı bilgi için ürün sayfasına göz atın. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Doğal Temizlik Sirke'sinin içerisinde sirke ve hindistan cevizinden elde edilen sabun vardır. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Çok Amaçlı Doğal Temizlik Sirkesi, diğer Pureal ürünleri gibi çok amaçlı bir kullanım sağlar. Yüzey temizlemede, parlatıcı ve yumuşatıcı olarak güvenle kullanabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Oksijenli Hijyen Spreyi içeriğinde bulunan hidrojen peroksit ile doğal dezenfektan görevi görür. Ayrıca beyazlatır ve parlatır, lekeleri ve kokuları giderir, hijyen sağlar. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Bebek çamaşırları ve yünlüler dahil tüm kumaş ve çamaşırlarda güvenle kullanabilirisiniz. Tüm lekelerde etkilidir. Detaylı bilgi için ürün sayfasına göz atınız. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet, renkli ve beyaz çamaşırlarda güvenilir bir kullanım sağlar. Beyaz çamaşırları beyazlatır, renkli çamaşırları parlatır. Lekeleri ve kokuları giderir. Hijyen sağlar.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Doğal Çamaşır Koku Giderici kokmuş çamaşırlar için özel olarak üretilmiştir. 

Pureal Doğal Çamaşır Koku Giderici, kumaşlarınıza yapışan en zorlu kokuları dahi güçlü bir şekilde nötralize eder:- Kimyasal kokular- Yeni kıyafet kokusu- Küf kokusu- Duman kokuları- Evcil hayvan kokuları- Ter ve vücut kokuları- Parfümler

Çamaşır deterjanına ek olarak, çamaşır deterjanı gözüne etikette belirtilen ölçek kadar ekleme yapınız. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Oksijenli Doğal Çamaşır Suyu tıpkı diğer Pureal ürünleri gibi çok amaçlıdır. Bu anlamda hem çamaşırlarda hem de yüzey hijyenik temizliğinde güvenle kullanılabilir.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet, doğal, bitki ve mineral bazlı içeriği ile Pureal Oksijenli Doğal Çamaşır Suyu'nu bebek çamaşırlarında güvenle kullanabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet, doğal, bitki ve mineral bazlı içeriği ile Pureal Oksijenli Doğal Çamaşır Suyu evcil hayvanlarınızın bulunduğu alanlarda güvenilir bir kullanım sağlar.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet, Pureal Oksijenli Doğal Çamaşır Suyu kokusuzdur. Ayrıca ürün VOC-Free'dir. Yani zararlı gaz salınımı yapmaz ve evinizin havasını kirletmez.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet, Pureal Oksijenli Doğal Çamaşır Suyu alerjen veya astmajen (astım tetikleyici) içermez. Güvenilir bir kullanım sağlar.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Öncelikle iki ürünü de evcil hayvanlarınızın yaşam alanlarında güvenle kullanabilirsiniz. Pureal Konsantre™ evinizdeki tüm alanları ve çamaşırları güvenle temizleyebilmeniz için üretilmiştir. Pureal Evcil Hayvanlar İçin Doğal Yüzey Temizleyici ve Koku Giderici Konsantre ise içeriğinde bulunandoğal sirke ve çinko risinoleat ile kötü kokuları yok eder, tekrar oluşumunu engeller ve işaretleme problemini çözer. Ayrıca içeriğinde bulunan ve evcil hayvanlar için güvenilir olan sedir uçucu yağı ile hoş ve rahatlatıcı bir koku bırakır. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Bulaşık makinenizde, Pureal Doğal Bulaşık Makinesi Deterjanı'na geçmeden önce derinlemesine temizlik yapmak oldukça önemlidir. Bu temizlikle öncesinde kullandığınız kimyasal içerikli temizlik ürünlerinin bıraktığı kimyasal kalıntılardan kurtulabilir ve doğal deterjanınızın daha iyi çalışmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bulaşık makinesi derin temizliği hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Bu kireç lekesidir ve genellikle sert veya çok sert suya sahip bir bölgede oturuyorsanız meydana gelir. Bunu önlemenin birkaç yolu vardır. Öncelikle bulaşık makinenizde parlatıcı ve tuz kullandığınızdan emin olun ve mümkünse parlatıcı ayırını yükseltin. Ayrıca bulaşık makinenize kireç filtresi takabilirsiniz. Kireç fitreleri bu lekeleri önlemede oldukça etkili ve ekonomiktir. Başka bir yöntem ise Pureal Doğal Bulaşık Makinesi Deterjan Güçlendirici kullanmaktır. Son olarak ise makinenizi programlarken uzun ve ekonomik programları tercih edebilirsiniz.

Sert ve kireçli su üzerine yazdığımız yazıya ulaşmak için tıklayın.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Eğer yıkama sonrası bulaşıklarınızda su ve kireç lekeleri kalıyorsa, Pureal Doğal Bulaşık Makinesi Deterjan Güçlendirici kullanmanızı öneriyoruz. Pureal Doğal Bulaşık Makinesi Deterjan Güçlendirici'nin amacı suyu yumuşatmak, su ve kireç lekelerini önlemek ve deterjanın etkisini güçlendirmektir.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Eğer sert suyu olan bir bölgede yaşıyorsanız ve evinizde su artıma veya yumuşatma sisteminiz yoksa tuz kullanmanız gerekir.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Eğer sert suya sahip bir bölgede yaşıyorsanız ve evinizde su arıtma veya yumuşatma sistemi yoksa parlatıcı kullanmanız gerekir.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet, ama farklı bir yöntemle kulanabilirsiniz.

Sirke içerisinde sirke asidi olarak da bilinen asetik asit barındırır. Asetik asit ise parlatıcı eklediğiniz hazneye zarar verebilir. Bu yüzden eğer sirkeyi parlatıcı olarak kullanacaksanız bir bardak içerisine doldurup, bardağı üst veya alt rafa koymanızı öneriyoruz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Doğal Makine Temizleyici ve Koku Giderici'nin diğer makine temizleyicilerden farklı olarak çift aşamalı olarak çalışır ve doğal bitki ve mineral bazlı içeriğiyle makinenizi derinlemesine temizler, kokuları giderir ve detoks eder. Tüm kir, pas, kireç, küf, bakteri ve kokuları yok eder. Hem çamaşır hem de bulaşık makinesinde güvenle kullanılabilir. 

Ürünü Pureal gibi doğal deterjanlara geçmeden önce kullanınız. Ayrıca her 6 ayda bir kez kullanmanızı öneriyoruz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet, Pureal Doğal Bulaşık Makinesi Deterjanı düşük ısılarda ve kısa programlarda da etkili bir şekilde çalışır. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Doğal Kireç Çözücü'nün içeriği %100 doğaldır ve hiçbir sert kimyasal içermez. Ayrıca diğer ürünlerden farklı olarak VOC-Free bir üründür. Yani kireç çözerken zararlı gaz salınımı yapmaz, evinizin havasını kirletmez. Güvenilir bir kullanım sağlar.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Doğal Kireç Çözücü, genel bir kireç çözücüdür ve kireç bulunan tüm alanlarda, zeminlerde, yüzeylerde ve makinelerde güvenle kullanılabilir. Makinelerde kullanmadan önce makinenin kullanım kılavuzunu inceleyin.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Tüm çamaşır ve yüzey temizliğinde sıcak suda eriterek kullanabilirsiniz

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Konsantre'yi ahşap temizliğinde güvenle kullanabilirsiniz. Pureal Doğal Ahşap Sabunu ise ahşabı yalnızca temizlemekle kalmaz, içeriğinde bulunan zeytinyağı sabunu, hint yağı ve uçucu yağlar ile ahşabı temizler, parlatır, bakım yapar ve korur.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet, tüm renk ahşap yüzeylerde güvenle kullanılabilir.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Karbonat içerisinde topaklanma önleyici kimyasallar veya güzel kokması için parfüm barındırmaz. Yalnızca saf ve yüksek kalite karbonat içerir.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Mikrofiber bezler dokusu gereği tüm tozu içine hapseden özel bezlerdir. Pureal Mikrofiber bezler split teknolojisi ile üretilmiştir ve sıradan bezlere göre iki kat daha yüksek GSM değerine sahiptir. Tüm kiri ve tozu içine hapseder ve  2 kat daha yüksek emiş gücüne sahiptir. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet! Pureal Doğal Çok Amaçlı Temizleyici'yi püskürtün ve bir süre bekleyin. Ardından silin.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet! Pureal'ı formüle ederken ürünün VOC salınımı yapmamasına çok dikkat ettik ve bunu laboratuvar testleriyle kanıtladık.

Tüm formülasyon akademisyen, eczacı, kimyager, klinik aromaterapist ve çevre mühendisinin ortak çalışması sonucunda gerçekleşmiştir. 

Ayrıca Pureal içeriği EWG tarafından 1 - 2 değeri verilmiş ve tamamen güvenilir ve doğal içeriklerden oluşmaktadır.

İçeriğinde hiçbir parfüm, uçucu yağ ve alerjen yoktur. Bu yüzden Pureal’ı bebeklerinizin dokunduğu alanlarda güvenle kullanabilirsiniz!

Bebekli evlerde Pureal temizlik ürünlerine uçucu yağ eklememenizi tavsiye ediyoruz. Bebekli evlerde temizlik konusundaki tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Yardımcı oldu mu? 0 0

Taş, ahşap, traverten, granit, mermer, bakır, pirinç, beton, PVC, krom, aluminyum, akrilik, plastik, paslanmaz çelik gibi pek çok yüzeyde güvenle kullanabilirsiniz! Ayrıca kumaş üzerindeki lekelerin çıkarılmasında da güvenle kullanabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Banyo Temizleyiciyi alana bolca püskürtün ve bir süre bekleyin. Ardından mikrofiber bir bez ile silin.

Dilerseniz Pureal Doğal Kireç Çözücü veya Pureal Doğal Çamaşır Suyu ile Pureal Doğal Banyo Temizleyici'nin gücünü en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Kireç, pas ve küf gibi zorlu lekeleri kimyasal kullanmadan Pureal ile kolayca çıkarabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Bunun için Pureal Banyo Temizleyici'yi yüzey püskürtün ve bir süre bekletin. Ardından silin.

Dilerseniz Pureal Oksijenli Doğal Leke Çıkarıcı ile beraber kullanabilirsiniz. Bunun için Leke Çıkarıcı'yı Banyo Temizleyici ile macun kıvamına getirin ve alana sürün. Arından silin. Ya da Leke Çıkarıcı'yı alana serpin ve Banyo Temizleyici ile ıslatın. Ardından silin.

Ayrıca dilerseniz Pureal Doğal Çamaşır Suyu kullanarak da ayni işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için beyazlatmak istediğiniz alana Pureal Doğal Çamaşır Suyu'nu püskürtün, bekletin ve silin.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Doğal Arap Sabunu genel çok amaçlı bir ev temizlik ürünüdür ve tüm yüzeylerin, bulaşıkların ve çamaşırların temizliğinde güvenle kullanılabilir.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet! Pureal Doğal Çok Amaçlı Temizleyici'yi yoga matı veya gym ekipmanlarının temizliğinde kullanabilirsiniz. Yoga matınızın temizliği oldukça önemlidir. Çünkü yoga matınız bakteriler için adeta sıcak bir yuvadır ve cildinizde akne veya cilt enfeksiyonlarına neden olabilir. Pureal Doğal Çok Amaçlı Temizleyici kullanarak yoga matınızdaki mikropları kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca ürünümüzün doğal ve güvenilir içeriği sayesinde size ve çevreye zararı bulunmamaktadır. 

Yoga matınız doğal kauçuk, mantar, TPE, EVA, PVC ve PU'dan yapılmış olabilir. Tüm bu ürünlerde Pureal Çok Amaçlı Temizleyiciyi kullanabilirsiniz. Öncesinde mutlaka yoga matınızın ve gym ekipmanlarının kullanım kılavuzunu inceleyiniz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal olarak amacımız evinizin havasını kirletmemek. Ürün içeriklerini de bu amaçla seçiyoruz. Pureal mumlarında yalnızca soya mumu ve pamuk fitil kullanıyoruz. Ayrıca kokulandırmak için ise sadece uçucu yağlar kullanıyoruz. Hiçbir aşamada parfüm veya parafin kullanmıyoruz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet! 100 ML ve 60 ML boyutlarıyla uçakta da yanınıza alabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet! Pureal çevreye zararlı içerikler barındırmaz. %100 biyolojik olarak parçalanır. Kampta güvenle kullanabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal temizlik ürünlerinin raf ömrü üretim tarihinden itibaren 2 yıldır. 

Şişelerde seyrelterek hazırladığınız Pureal Konsantre™'yi ise 1 yıl içerisinde kullanmanızı öneriyoruz. Cam Temizleyiciyi ise ortalama 2 - 3 haftada bir boşaltıp yeniden hazırlamanızı öneriyoruz. Ayrıca cam temizleyici hazırlaken raf ömrünü uzatmak ve su lekesini engellemek için distile (kaynatılmış ve soğutulmuş) su kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 

Pureal Oksijenli Doğal Çamaşır Suyu'nu ise kapağı açıldıktan sonra 6 ay içinde tüketmenizi öneriyoruz. 

Yardımcı oldu mu? 2 0

Ürünler hakkındaki detaylı sıkça sorulan sorular için lütfen ürün sayfasının en alt kısmına göz atınız. Ürün sayfasının en alt kısmında, ürünler hakkındaki sıkça sorulan soruları bulabilirsiniz. 

Diğer tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız! Bize sağ alttaki 'yardım' kutucuğundan veya 0212 706 08 04 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet! Pureal olarak 4 farklı ambalaj (PET, HDPE, PE ve Cam) kullanıyoruz. Ambalajların tamamı gıda ile teması güvenli ve %100 geri dönüştürülebilir ambalajlardır. 

Tüm ambalajlarımız BPA'sız ve Ftalat içermeyen ambalajlardır. Hiçbir Pureal ürünü PVC içermez.

Ürünlerin kargosu ise kraft kargolama kağıtları, selüloz pelür kağıtları ve karton kutu ile yapılır.

Ayrıca tüm ambalaj materyalleri sızabilirlik, toksisite ve yaşam döngüsü üzerindeki etkilerini derinlemesine inceliyoruz. Çünkü istediğimiz son şey, istenmeyen zararlı kimyasalların ambalajlardan temiz formüllerimize sızmasıdır.

Yardımcı oldu mu? 1 0

Evet! Tüm Pureal ambalajları %100 geri dönüşümlüdür. Yalnızca sprey başlıklar ve pompalar içerisinde bulunan yaylar nedeniyle geri dönüştürülemez. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal temizlik şişelerini ve kavanozlarını mahallenizdeki veya size en yakın geri dönüşüm kutularına bırakabilirsiniz.  Şişelerin ve kavanozların geri dönüşümü hakkında detaylı bilgiyi etiket üzerinde bulabilirsiniz.

Pureal temizlik şişelerini defalarca kez kullanabilirsiniz. Geri dönüştürmek istediğinizde ise yine konsantre şişesi gibi aynı yolu izleyebilirsiniz. Eğer geri dönüşüm ile ilgili sorunuz varsa veya geri dönüşüm kutusu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal olarak amacımız size olduğu kadar çevreye karşı da güvenilir ürünler üretmek. Bu nedenle içerikleri seçerken çok titiz davranıyoruz. Tüm Pureal temizlik ürünleri OECD 301d standardına göre doğada hızla (28 gün içinde %60'tan fazla) biyolojik olarak parçalanabilir kategorisindedir. Çevreye hiçbir zararı yoktur. Su yaşamına karşı güvenilirdir. Yaptırdığımız test sonucuna göre TS 518 standartları uyarınca Pureal Konsantre'miz 40. günde %81.98 oranında parçalanabildiği gözlemlenmiştir. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Kesinlikle hayır! Hiçbir Pureal ürünü ve içerisindeki hammaddeler hayvanlar üzerinde test edilmemektedir. Ayrıca hammadde temin ederken sadece kendi hammaddelerini hayvanlar üzerinde test etmeyen firmaları tercih ediyoruz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Kredi kartı, banka kartı veya banka havalesi/EFT ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Bunun için üzgünüz. Lütfen bizimle iletişime geçiniz, size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Siparişiniz kargoya verildikten sonra Istanbul ve İzmir için 1 - 2 iş günü, diğer iller için ise 2 - 3 iş günü içerisinde teslim edilir.

Yurt dışı siparişleriniz UPS ile gerçekleşir. Bunun için bizimle irtibata geçiniz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Teslim almadan önce kargonuzu kontrol ediniz. Eğer sorun olduğunu düşünüyorsanız kargo yetkilisine tutanak tutturunuz. 

Eğer hasarı kargoyu açtıktan sonra fark ettiyseniz, bizimle iletişime geçiniz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Hafta içi saat 12.00'a kadar alınan siparişler aynı gün kargoya verilir. Hafta içi 12.00'dan sonra alınan siparişler ertesi gün kargoya verilir. Hafta sonu alınan siparişler ve Cuma günü 12.00'dan sonra alınan siparişler Pazartesi günü kargoya verilir. Özel günlerde, bayramlarda ve indirim günlerinde gecikmeler yaşanabilir. Sabrınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Kargolar Yurtiçi Kargo, Sendeo, MNG Kargo, Sürat Kargo, Aras Kargo veya Hepsijet ile gönderilmektedir.  

Yardımcı oldu mu? 0 0

Evet. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Lütfen en kısa sürede bizi arayın. Verilen siparişler genellikle aynı gün kargoya teslim edilir. Bu yüzden bizi ne kadar erken ararsanız o kadar hızlı çözüme ulaşabiliriz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Tüm Pureal ürünlerini 14 gün içerisinde kullanılmamış, paketi, kapağı ve güvenlik jelatini açılmamış olarak orijinal kutusunda ve faturası ile iade edebilirsiniz. Lütfen öncesinde müşteri temsilcimizle iletişime geçiniz. 

Farklı firmalardan aldığınız ürünlerin iadesi için lütfen ürünü satın aldığınız firma ile iletişime geçiniz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal ürünlerine abonelik oluşturabilirsiniz. Detaylı ilgi için tıklayınız.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Sağlıklı ev hareketi, ev içerisinde her aşamada sağlıklı ve güvenilir bir ortam oluşturmaktır. Pureal olarak amacımız sadece doğal temizlik ürünleri üretmek ve satmak değil, aynı zamanda nasıl sağlıklı bir eve sahip olabilirsiniz konusunda sizleri bilgilendirmektir. Bu konuda yazdığımız onlarca farklı makalemiz için Sağlıklı Ev Dergisi'ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca belli aralıklarda düzenleyeceğimiz etkinliklere de katılabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Pureal Sağlıklı Ev Programı bir sadakat programıdır. Bu program sayesinde puan toplayabilir, indirimler ve hediyeler kazanabilirsiniz.

Yardımcı oldu mu? 0 0

Tek yapmanız gereken sol alt köşedeki formu doldurmak veya Pureal web sitesine üyelik oluşturmak.

Unutmayın, Pureal'dan yaptığınız ilk siparişinizde Kulübe otomatik olarak üye olursunuz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0

Ürün satın alarak puan kazanabilirsiniz. 

Ürün satın alırken puanlarınızı indirime çevirebilirsiniz. 

Yardımcı oldu mu? 0 0