Pureal ile duvar ve tavan temizliği

Duvar ve Tavan Nasıl Silinir? Duvar ve Tavan Silmenin 2 Kolay Yolu

Doğal ve güvenilir yöntemler ve ürünler ile duvar ve tavanları temizlemek oldukça kolay. İşte duvar ve tavan silmenin 2 kolay yolu!

Genel ev temizliğinde duvar ve tavanların temizliği genellikle atlanır. Fakat evinizin duvarları ve tavanlarını belli aralıklarda silmek ve temizlemek evde yaşayanlar için oldukça önemlidir. Çünkü gözenekli duvarlar toz, küf, polen, virüs, bakteri, VOC'leri ve SVOC'leri çektiğinden bunları temizlemek evinizin hava kalitesinde büyük bir fark yaratabilir.

Unutmayın, sadece yatak odalarınızın duvarlarını ve tavanlarını silmek ve temizlemek bile ailenizin sağlığında büyük bir fark yaratabilir. Duvarlar ve tavanlar nasıl silinir? Duvar ve tavan silmenin püf noktaları nelerdir? Duvar ve tavan silerken nelere dikkat etmeliyiz? Duvar ve tavan silerken hangi ürünleri kullanmalıyız?

Gelin soruların cevaplarına birlikte bakalım!

Gerekenler

1. HEPA Filtreli Elektrik Süpürge - Bu tip süpürgeler süpürdüğünüz toz ve alerjenlerin havaya geri kaçmamasını sağlar ve vakumlamayı bitirdiğinizde havanızı daha temiz hale getirir. Çoğu elektrikli süpürge bir veya iki fırça eki ile birlikte gelir. Elinizdeki en geniş fırçayı kullanın. Duvarları çizmemeye dikkat edin.

2. Pureal Mikrofiber Bez veya mikrofiber mop - Mikrofiber bezler evdeki en iyi toz alma aracıdır. Tüm tozları içine hapseder.

3. Pureal Çok Amaçlı Tüm Ev Temizlik Konsantresi veya Pureal Çok Amaçlı Temizleyici

4. Merdiven 

Yüzeylerin Test Edilmesi

  • Her evin duvar malzemelerinde farklı boya ve varyasyonlar bulunduğundan, Pureal Konsantresi'ni duvarın göze çarpmayan bir alanında test edin. Normalde bir sorun oluşmaz, ancak bu adımı atlamayın.

Temizlemeye Başlayın

Adım 1: HEPA Filtreli Elektrik Süpürgesiyle Süpürme

Tavandan başlayıp duvarlara doğru süpürürme işlemini gerçekleştirin. Her bir alandan 2 kez geçtiğinizden emin olun. Tavan ve duvarlardan sonra tüm yatay ve dikey yüzeyleri süpürün. En son zeminleri süpürün. Sadece bu ilk adımı gerçekleştirmek odanızın hava kalitesinde muazzam bir fark yaratır.

Adım 2: Pureal ile Nemli Silme

Süpürge ile duvar ve tavanları süpürdükten sonra iki kova hazırlayın. İlk kovanızı su ile doldurun ve içine 2 çay kaşığı Pureal Çok Amaçlı Tüm Ev Temizlik Konsantresi ekleyin ve karıştırın.

İkinci kovaya sadece su doludurun. Bu kovayı durulama için kullanacaksınız. Hazır olduğunuzda mikrofiber bezi veya mopu Pureal eklediğiniz suya batırın ve mümkün olduğunca fazla suyu sıkın. Önce tavan, sonra duvarlar, sonra zemini iyice silin. Belli aralıklarla bezi durulama kovasında temizleyin ve devam edin. Su kovanız griye dönmeye başladığınında suyu yenileyin.

Dilerseniz tavan ve duvarlara Pureal Çok Amaçlı Temizleyici püskürterek de silebilirsiniz. Bunun için püskürtün ve mikrofiber bez ile silin.

İşte bu kadar!

Duvarlarınızı ve tavanlarınızı genellikle iki ayda bir kez temizlemeniz yeterlidir. 

İlginizi çekebilir: Her Ev ve Bütçe İçin En İyi Su Filtresi Nasıl Seçilir?