Biberon ve emzik temizliği

Pureal İle Güvenilir ve Doğal Biberon ve Emzik Temizliği Nasıl Yapılır? 8 Etkili Yöntem

Biberonun ve emziğin rutin temizliği en az bu ürünlerin seçimi kadar önemlidir ve doğru şekilde temizlenmezse bebeklerde çeşitli sağlık problemlerine neden olabilir. Pureal %100 doğal ve EWG tarafından yalnızca en güvenilir 1 ve 2 değeri verilmiş içeriklere sahiptir. Böylelikle Pureal ile hiçbir kimyasal kullanmadan, doğal ve güvenilir biberon ve emzik temizliği yapabilirsiniz. Pureal zararlı gaz salınımı yapmaz ve bebekleriniz, çocuklarınız ve sizin için sağlıklı ve güvenilir bir temizlik sağlar.

Biberonun ve emziğin rutin temizliği en az bu ürünlerin seçimi kadar önemlidir ve doğru şekilde temizlenmezse bebeklerde çeşitli sağlık problemlerine neden olabilir. Pureal %100 doğal ve EWG tarafından yalnızca en güvenilir 1 ve 2 değeri verilmiş içeriklere sahiptir. Böylelikle Pureal ile hiçbir kimyasal kullanmadan, doğal ve güvenilir biberon ve emzik temizliği yapabilirsiniz. Pureal zararlı gaz salınımı yapmaz ve bebekleriniz, çocuklarınız ve sizin için sağlıklı ve güvenilir bir temizlik sağlar. peki ama Pureal ile güvenilir ve doğal biberon ve emzik temizliği nasıl yapılır? İşte cevabı...

Sağlıklı ve Doğal Bir Biberon Temizliği Nasıl Yapılır?

  1. Biberonun tüm parçalarını birbirinden ayırın ve her bir parçayı suyun altında kısa süreli yıkayın.
  2. Daha sonra bir kaseye sıcak su dökün ve içerisine bir veya iki çay kaşığı Pureal Temizlik Konsantresi ekleyin ve karıştırın. Tüm parçaları içine koyun ve bir süre bekletin. Ardından her bir parçayı teker teker sünger veya fırça yardımıyla yıkayın.
  3. Daha sonra tüm parçaları durulayın.
  4. Ardından zehirsiz bir tencereye (paslamaz çelik veya döküm tencere, daha fazla bilgi için tencere seçimi yazımıza göz atın) su ekleyin ve ısıtın.
  5. İçerisine birkaç kez Pureal Çok Amaçlı Püskürtün ve Pureal Köpük Sabun ekleyin.
  6. Isınmaya başlayan suya emzik ve/ya biberon parçalarını koyun ve suya gömüldüğünden emin olun.
  7. Parçaların 5 dakika kadar kaynar suda bekletin.
  8. Kaynatma işlemi sonrasında parçaları sudan alın, soğuk su ile durulayın ve kurumaya bırakın.

Unutmayın, biberonların ve emziklerin düzenli olarak her yemek sonrası temizlenmesi oldukça önemlidir.

Pureal neden "emzik ve biberon temizleyici" veya "bebek deterjanı" üretmiyor?

Bu çok sık aldığımız sorulardan birisi. Fakat birbiriyle bağlantılı iki cevabı var.

Pureal zaten onlarca farklı testten geçmiş, içerisinde hiçbir kimyasal ve alerjen barındırmayan, dermatolojik olarak hassas ciltlerde test edilmiş - hipoalerjenik, astım ve alerji dostu, %100 doğal, VOC-Free yani zararlı gaz salınımı yapmayan böylelikle evinizin havasını kirletmeyen bir temizleyicidir. Kısacası bu ürünü en hassas kişilerin dahi güvenle kullanabileceği bir ürün olarak tasarladık. Bu yüzden ayrı bir ürün olarak satışını yapmak yalnızca size ayrıca para harcatmaya yönelik olurdu. Bu yüzden böyle bir ürün üretmeyi düşünmedik. 

Ayrıca tüketiciler genel olarak yalnızca bebekleri ve çocukları için doğal ve güvenilir temizleyicilere yönelirken, kendileri ve evi için sıradan temizlik ürünleri kullanmaya devam ediyor. Aslında bu yüzden piyasada çok fazla çeşit biberon ve emzik temizleyicileri ve bebek deterjanları görebiliyoruz. Halbuki kendiniz ve eviniz için kullandığınız bu sıradan temizleyicilerin içerisinde yüzlerce farklı kimyasal, zararlı koruyucular ve parfümler var, ve bu içerikler evin havasını kirletiyor, evdeki kişiler tarafından solunuyor ve temas ediliyor ve doğal olarak evin içerisindeki herkes etkiliyor. Bu yüzden sadece bebekleriniz veya çocuklarınız için değil evinizin tamamı, tüm bireyleri ve tüylü dostları için Pureal gibi en güvenilir ve %100 doğal temizlik ürünlerini kullanmanızı öneriyoruz. Böylelikle evinizin tamamında güvenli bir ortam yaratabilirsiniz. 

 

İlginizi çekebilir: Güvenilir ve Zehirli Kimyasal Barındırmayan Bir Bebek - Çocuk Odası Nasıl Kurulur?