Soya

Soya Mumu Nedir? | Soya Mumu Güvenilir Mi?

Soya mumu ve uçucu yağlar ile yapılmış mumlar, parafin ve parfüm bazlı mumlardan farklı olarak güvenilir bir alternatif sunar. Evinizde güvenilir olarak kullanılabilir.

Soya mumu veya soya wax, günümüzde popülaritesini arttırmaya başlayan, birçoğumuzun belki de bilmediği içerikte bir mum çeşididir.

Mum sevmeyenimiz neredeyse yok gibidir. Hepimizin evinde yakmak için veya sadece görsel olarak seviyoruz diye bile birçok mum bulunur. Vazgeçemediğimiz bu mumların bazıları kokulu ve parafinden yapılmış mumlardır ve ne kadar masum görünseler de etrafa zararlı gazlar yayarak evinizin havasını olumsuz yönde etkileyebilir.

O nedenle kokulu ve parafinden yapılmış mumlar yerine doğal içeriğiyle güvenilir soya mumu ve uçucu yağlar ile hazırlanmış mumlar tercih edebilirsiniz. Bu mumlar içeriğine hatta kullanılan fitiline kadar doğal malzemelerden üretilir. Üstelik diğer mumlar gibi hemen yanıp bitmeyen bir mum türüdür. Yavaş yavaş yanar ve evinizin havasını kirletmez. 

Bu tarz bir mum için ise %100 doğal içerikli, Pureal'ın Venessa & Co ile olan işbirliğinden üretilen soyalı mumlarını tercih edebilirsiniz. Tekrar kullanılabilir el yapımı seramik bir kap içerisinde üretilen bu mumları hediye olarak da sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Pureal soya mumunun dilerseniz kokusuz seçeneklerinden dilerseniz de uçucu yağ alternatifleriyle tercih edebilirsiniz.

Soyadan üretilen bu ürün çevre dostu olması sebebiyle ve toksik bir ürün olmaması sebebiyle özellikle tercih edilir. Bitkisel bir ürün olduğu için de sağlığınızı tehdit eder bir etkisi bulunmaz. Parafin türü mumlar petrolden elde edildikleri için yakıldığı ortama zararlı kimyasallar yayabilir. Doğal içerikli bir ürün tercih etmek hem kendiniz hem çocuklarınız hem de evcil bir hayvanınız için güvenilir olacaktır. 

Soya Mumu Nedir?

Soya mumu isminden de anlaşılacağı gibi soyadan elde edilen bir tür wax yani mum çeşididir. Parafinden elde edilen mumların aksine doğal içeriği ile zararlı gaz salınımı yapmaz. Uçucu yağ içerikli olan çeşitleriyle bulunduğunuz ortamın havasını değiştirir.

Soya mumu hem kozmetikte hem de mum yapımında sıkça kullanılır. Doğal içerikli bir ürün olduğu için zararlı bir etki yaratmaz. O nedenle soya mumunu evinizin her alanında kullanabilirsiniz. 

İlginizi çekebilir: Yünlü Çamaşırlar Nasıl Yıkanır? Doğru, Etkili ve Güvenilir Yünlü Çamaşır Yıkama Rehberi

En Popüler Soya Mumu Çeşitlerini Keşfedin!

Soya mumu son birkaç yıldır adından sıkça söz ettirmeye başladı. Bunun da en önemli sebebi insanların doğal içerikli ürünlere daha fazla önem vermesinden kaynaklanıyor. Bilinçlendikçe kimyasal içerikli ürünlerden uzaklaşarak, doğal içerikli ürünleri kullanmaya yönelir olduk. Soya mumları aslında uzun yıllardır kullanılıyor. Gittiğimiz birçok yerde de karşımıza çıkıyor. 

Tavsiye Ürün: SOYALI MUM - VENESSA & CO X PUREAL

Pureal x Venessa & Co Soya Mumu

Venessa & Co ile olan işbirliği kapsamında Kapadokya'da üretilen el yapımı seramik kaplar ve Pureal tarafından elde dökülen soya mumlarından üretilen bu ürünler, yalnızca pamuk fitil, soya mumu ve uçucu yağlardan oluşuyor. Tekrar kullanılabilir seramik kaplar içerisinde üretilen soya mumları estetik görünümüyle her alana uyum sağlar. Estetik bir görünümü olan kavanozları tamamen el yapımıdır. Her biri elde dökülen mumlar ortalama 3-4 gün içerisinde kargolanarak, adresinize gönderilir.

İlginizi çekebilir: Sağlıklı Bir Ev Yaratmak İçin İpuçlar (Mutfak, Banyo, Yatak Odası Dahil)

Soya Mumları Hakkında Sık Sorulan Sorular

a)    Soya mumu pahalı mı?

Soya mumu doğal olmasından dolayı parafine göre daha pahalı bir mum türüdür. Fakat parafin muma göre daha uzun yanar ve size karşı güvenilir bir seçenektir. 

b)    Soya mumları zararlı mı?

Soya mumları doğal içeriği ile parafin mumlardan çok farklıdır. Zararlı gaz salınımı yapmaz ve evinizin havasını kirletmez. İçeriğinde petrokimyasal bulundurmadığı için bilinen bir zararı bulunmamaktadır. Unutulmamalıdır ki soya mumu alırken parfümsüz veya uçucu yağlar ile hazırlanmış olan çeşitlerine yönelmek oldukça önemlidir. 

İlginizi Çekebilir: Doğal Arap Sabunu Nedir ve Nerelerde Kullanılır?