Pureal Doğal Arap sabunu

Doğal Arap Sabunu Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Ev temizliklerinin vazgeçilmezi doğal arap sabunu geçmişten günümüze herkesin tercih ettiği bir üründür. Kullanım alanı da oldukça yaygın olan bu ürün bulaşık, çamaşır, halı, koltuk, banyo, tuvalet, zemin gibi evin neredeyse her bölümünü temizlemek için kullanılır. İçeriğinde katkı maddesi bulunmaması ve kimyasal içermemesi bakımından da doğal içerikten yana olanların özellikle tercih ettiği bir üründür.

Deterjan çeşitliliğinin olmadığı dönemlerde ev temizliğinin temel temizlik malzemesi olarak sıklıkla doğal arap sabunları kullanılıyordu. Kimyasalların hayatımızda bu kadar yer almadığı zamanlarda temizlik daha doğal içerikli malzemelerle gerçekleştiriliyordu. Şimdilerde de bilinçli tüketiciler tercihlerini deterjan konusunda doğal içerikli ürünlerden yana kullanmaya başladılar.

Arap Sabunu Nedir?

Piyasada pek çok firmanın ürettiği Arap sabunları bulunuyor. Hepsinin doğal içeriklerden oluştuğunu söyleyemeyebiliriz. Arap sabununun gerçek ve doğal olup olmadığını anlamak için içeriğine bakmak gerekir. Hakiki Arap sabunu yemeklik Ayçiçek yağı ile hazırlanır ve içeriğinde atık yağ barındırmaz. Katkı maddesi, koruyucu, solvent, boya ve parfüm içermez.

Tamamen doğal içeriklerle üretilen Arap sabununu çamaşırdan bulaşığa, ev temizliğindeki her alanda güvenle kullanabilirsiniz.

Doğal Arap Sabununun Bilinen Faydaları ve Ürün Özellikleri

Doğal Arap Sabununun faydaları nelerdir? Arap Sabunun temizlikteki faydaları saymakla bitmez. Halı ve kilimlerinizin temizliğinde etkili bir temizleyicidir. Koltuk temizliğinde lekelerin kolayca çıkarılmasına yardımcı olur, koltuklarınızı yıpratmadan, yumuşacık ve parlak bir temizlik sağlar. Tamamen doğal içerikli bir ürün olduğu için de halı, kilim ve koltuklarınızın rengini soldurmadan temizler. Aynı zamanda çamaşır temizliğinde ve bulaşıklarınızın parlaklık kazanmasında da kullanılır.

Ürünün özellikleri; boya, solvent, parfüm benzeri hiçbir kimyasal ürünü içermemesidir. Kendine has kokusu ile ortamda kötü bir koku yaratmaz. Ev temizliğindeki tüm yüzeylerde, çamaşır ve bulaşıklarda güvenle kullanılabilecek bir üründür. Arap sabununu en doğal haliyle evinizde kullanmak ve hijyen sağlamak istiyorsanız Pureal Doğal Arap Sabununu tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yıkandıktan Sonra Kötü Kokan Çamaşırlar İçin Etkili Çözümler

Temizlikte Doğal Arap Sabununun Kullanım Alanları

Temizlikte artık her ürünün doğal olanı kullanılmaya özen gösteriliyor. Çünkü kimyasal içerikli ürünlerin insan ve çevre üzerindeki etkileri gün geçmiyor ki artmasın. Ev, ofis temizliğinizde çok amaçlı bir temizleyiciye ihtiyaç duyuyorsanız yaygın kullanım alanı sebebiyle Doğal Arap Sabununu güvenle kullanabilirsiniz. Peki, Doğal Arap Sabununun kullanım alanları nelerdir?

1.     Bulaşık Temizliğinde

Bulaşıklarınız, özellikle cam ürünler bulaşık makinesinde yıkandıkça zamanla matlaşmaya başlar. Bulaşıklarınızın parlak ve ışıl ışıl bir görünüme sahip olması için Doğal Arap Sabunu kullanabilirsiniz. 

2.     Tuvalet Temizliğinde

Tuvalet temizliği en fazla hijyen gerektiren alanların başında gelir. Bakteri oluşumunun en fazla olduğu tuvalet ve çevresini temizlemek için arap sabunu tercih edebilirsiniz. Arap sabunu bilindiği üzere kremsi bir formdadır. Tuvalet temizliği için ılık su içerisine 1 tatlı kaşığı kadar ekleyeceğiniz Arap sabununu eritip temizlik suyunuzu hazırlayın. Hazırladığınız bu su ile hem tuvalet hijyeni sağlayıp hem de banyonuzun tüm yüzeylerini temizleyebilirsiniz. Üstelik ağır kimyasal temizleyiciler gibi koku bırakmayan bir üründür.

3.     Halı Temizliğinde

Halı temizliği hepimizin en zorlandığı ev işlerinden birisidir. Halı üzerinde oluşan lekeler, kir ve tozlar için Pureal Doğal Arap Sabununu kullanabilirsiniz. Doğal içerikli kimyasal içermeyen bu ürün sayesinde halılarınız silindiğinde temizlenirken aynı zamanda yumuşacık olur. Üstelik halı üzerindeki lekelerde etkili olan Arap sabunu halılarınızın tüylerini yatıştırmaz ve parlaklık sağlar.

İlginizi çekebilir: Elde Çamaşır Nasıl Yıkanır? Sağlıklı ve Etkili Yıkama İçin 5 Püf Noktası

4.     Ocak Temizliğinde

Ocaklarınızda kimyasal yağ çözücü ürünleri kullanmak yerine Doğal Arap Sabunu ile kolayca temizleme yapabilirsiniz. Arap sabunu kremsi formülüyle ankastre setlerinizin temizliğinde güvenle kullanılabilir. Ocağınızı çizmeden, ağır, yanmış lekeleri temizler. Süngerinizin üzerine alacağınız bir miktar Arap sabununu ılık su ile yumuşatarak ocağınızı silerek temizliğinizi tamamlayabilirsiniz.

5.     Fırın Temizliğinde

Fırınlarımız yağ ve kirlerin en fazla biriktiği alanların başında gelir. Ilık su içerisine bir tatlı kaşığı kadar Arap sabunu ekledikten sonra karıştırıp erimesini bekleyin. Hazırladığınız bu karışım ile fırın içerisindeki zorlu kirlerin olduğu alanları ıslatın ve bir süre bekleyin. Lekeler yumuşadıktan sonra ovalayarak kirlerden kolayca kurtulun. Sonrasında nemli bir mikrofiber bezle durulayarak fırın temizliğinizi tamamlayın.

6.     Banyo Temizliğinde

Banyolar kir, sabun kalıntısı, kireç ve küf oluşumuna en müsait alanlardır. Bu zorlu kirlerden kurtulmak için farklı farklı deterjanlar kullanmak yerine tek bir ürün ile banyo temizliğinizi yapabilirsiniz. Küvet içerisinde oluşan kirler, musluk çevresinde ve duşakabin içerisinde kurumuş sabun ve şampuan kalıntılarının temizliğinde Pureal Doğal Arap Sabunu kullanarak mis gibi banyolara kavuşabilirsiniz.

Aynı zamanda ılık su içerisinde bir miktar çözündürdüğünüz Arap sabunu ile fayanslarınızı ve yüzey temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Arap sabunu ile temizlediğiniz banyo fayanslarının nasıl ışıl ışıl parladığına şahit olacaksınız. 

Neden Pureal Doğal Arap Sabunu?

Doğal ve katkısız arap sabunu marka önerisi genelde çok dile getirilir. Doğal temizlik konseptine önem veren bilinçli bireyler arap sabununun doğal ve katkısız halini kullanıyor. İlk defa bu tür almayı hedefleyenler ise şüphesiz uzman bir tavsiyeye ihtiyaç duyuyor. 

Pureal Doğal Arap Sabunu yalnızca Trakya'dan gelen yemeklik ayçiçek yağı ve organik uçucu yağlar ile üretilir. Ürün içerisinde boya, parfüm ve solvent gibi hiçbir katkı maddesi barındırmaz. 

İlginizi çekebilir: Ev Temizliğinde Sirke Kullanmanın 7 Yolu | Sirke ile Temizlik Rehberi