Asılmış kıyafetler

Kıyafetlerdeki Kötü Kokular Nasıl Çıkarılır? Giysilerdeki Parfüm, Nem, Rutubet ve Küf Kokusu Nasıl Giderilir? Etkili Giysi Detoks Yöntemleri

Giysiler, kıyafetler veya çamaşırlar çeşitli nedenlerden dolayı kötü kokuya neden olabilirler. Doğru yöntem ve ürünler kullanarak giysilerdeki bu kötü kokulardan kurtulmak ise oldukça kolay. Bu kapsamlı kılavuzda giysilerinizi parfüm, ter, rutubet, nem, küf ve zehirli kimyasallardan nasıl arındıracağınız ve detoks edeceğinizi öğreneceksiniz.

Giysiler belli nedenlerle küf, nem ve rutubet kokusuna sahip olabilir. Fakat bunun ana nedeni giysilerin çamaşır makinesinde unutulmuş olması veya çamaşır makinesinde küf birikmesidir. Çamaşır makinesinde küf birikmesinin temel nedeni de yumuşatıcı kullanımı ve bakımsızlıktır. Yumuşatıcılar makinede birikerek küf oluşumuna neden olur ve koku bırakır.

Ayrıca parfümler tek bir içerik gibi gözüksede oldukça zararlı ve güçlü kimyasallar içerir. Giysilerde uzun süre kalabilir. Tüm bu kokular birer kalıntıdır ve kalıntıları içeren giysiler, çamaşırlar ve kıyafetler günlük yaşantımızda sadece solunum yolu ile değil, deri yoluyla da emilerek vücudumuza girebilir.

Peki o zaman kıyafetlerdeki rutubet, nem ve küf kokusu nasıl çıkarılır? Giysilerdeki parfüm kokusu nasıl giderilir? Kıyafetlerdeki ter kokusu nasıl giderilir? Kıyafetlerdeki sigara kokusu nasıl temizlenir? ve en önemlisi Çamaşırlar nasıl detoks edilir?

İşte cevabı...

Kıyafetleri - Giysileri - Çamaşırları ve Yatak Takımlarını Tüm Kötü Kokulardan Arındırma Yöntemi

Tüm bu kötü kokulardan kurtulmak için giysilerinizi etkili bir şekilde detoks etmeniz gereklidir. 

Gerekenler

  1. Pureal Çok Amaçlı Tüm Ev Temizlik Konsantresi
  2. Pureal Oksijenli Doğal Leke Çıkarıcı veya Pureal Oksijenli Doğal Çamaşır Suyu
  3. Pureal Temizlik Karbonatı - Opsiyonel
  4. Boraks - Opsiyonel - Boraksı yalnızca giysilere küf bulaşmışsa ve diğer yöntemler işe yaramadıysa kullanmanızı öneririz. Boraks doğal bir mineral olsa da pek çok insan bu üründen dolayı cilt tahrişine maruz kaldığından, boraks ile yıkanan giysiler iki kez durulanmalıdır.

Talimat

  1. Eğer yaz ayındaysanız giysileri güneşe asın. Solmayı en aza indirmek için onları ters çevirin. Mümkünse düz bir zemine yayın. Bu, giysilerdeki kokuların ve kimyasalların dışarı atılmasına yardımcı olacaktır. İdeal olarak, tüm koku gidene kadar veya azalana kadar giysilerin güneşlenmesine izin verin. Güneşin gücünü hafife almayın.
  2. Lavaboyu veya kovayı kumaşlar uygun olacak sıcak su ile doldurun. Ardından içine bir yemek kaşığı Pureal Temizlik Konsantresi ve 2 ölçek Pureal Oksijenli Doğal Leke Çıkarıcı veya 2 ölçek Pureal Oksijenli Doğal Çamaşır Suyu ekleyin. Ardından bu kovaya giysileri - kıyafetleri - çamaşırları koyun. Tüm gün veya gece boyunca aşağıdakilerle su içerisinde birkaç saat bekletin.
          Dilerseniz süreci hızlandırmak için aşağıdakilerden bir veya daha fazlasını                  kovaya ekleyebilirsiniz.
  • 1 – 2 ölçek Pureal Temizlik Karbonatı - kokuyu gidermeye yardımcı olur
  • Yarım su bardağı Boraks – Sadece giysiler küflü ise veya diğer yöntemler işe yaramadıysa.

        3. Beklemenin ardından giysilerin mümkünse suyunu sıkın ve çamaşır                  makinesinde uygun programda yıkayın.

İşte bu kadar! Giysilerdeki tüm kötü kokuların gittiğini göreceksiniz!

Giysi ve Yatak Takımı Detoksunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle parfümlü yumuşatıcılar kullanılmışsa, giysilerin tamamen detoks edilmesi uzun zaman alabilmektedir. Onları yıkamaya ve güneşte bekletmeye devam edin.

İlginizi çekebilir: Egzama Hakkında Her Şey: Kapsamlı Bir Rehber